Ultrastar Zeneszerkesztés > A Zeneszerkesztéssel Kapcsolatos Kérdések

csak kar fileból lehet zenét csinálni?

(1/1)

Carlos95:
Helló az ultrastarba lehet kar (karaoke) kiterjesztésű fájlból is lehet lehet zenét kreálni nem csak midi-ből???????

warez:
a kar kiterjesztesu file az midi, csak benne van a dalszoveg a vanbasco karaoke playerrel tudod lejatszani. es ez a legjobb a szerkeszteshez, hiszen ha kiveszed az oktatovideoban leirtak szerint a melodia dallamot (altalaban a 4es track), megkapod a dalszoveget is nemcsak a hangmagassagokat. meg a masiknal csak a hangmagassagot tudod kiszedni es hat elegge ismerni kell a szamot ha Te akarsz szoveget ala tenni.  szoval a kar a legjobb. de talalkoztam olyan kar kiterjesztesuvel is amiben nem volt szoveg szoval tevesen volt kar a neve az csak sima midi, de ez forditva is igaz

cribman:
Sziasztok!
Több ponton is elakadtam a zeneszerkesztéssel, az első ami a leírásban írva is van, hogy nehéz a mai zenékhez midi-t találni. Továbbá a letöltéseknél a " midikar2ultrastar_JVM.txt" -re nyomva egy linket látok, amire nyomva egy virtual machine-t akar letöltetni, nem tudom miért. Így elakadtam a txt kinyerésével a midiből. Kerestem oktatóvideókat is, azonban a honlapon szereplő linkek már nem működnek. Esetleg megvannak valakinek ezek a videók, vagy más videomegosztón megtalálható?

Nekem nem lenne fontos, hogy az ultrastar értékelje a hangmagasságot, valamint az sem feltétlen, hogy szótagonként ugráljon. Van lehetőség arra, hogy egy mp3-ból, és egy txt-ből - amibe én írom be a dalszöveget - egy működő karaoke dalt csináljak? Elég lenne az, ha soronként változna a szöveg, amit én időzítenék a txt-ben.

nmgr:
Szia!
Az én oktatóvideóm talán még működik - itt épp azt mutatom meg, hogy midi vagy kar fájl nélkül hogyan lehet ultrastarhoz zenét készíteni: http://ultrastar.hu/dal-keszitese/19-zeneszerkesztes-halado/55-videooktato-1-resz-dal-keszitese-midi-nelkuel.html
De érdemes megnézned farkas prezentációját is: http://ultrastar.hu/dal-keszitese/12-zeneszerkesztes/53-ultrastar-zenekeszites-powerpoint-demonstracio.html

cribman:
Ez tökéletes, pont ilyet kerestem! Köszönöm!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

Teljes verzió megtekintése