Ultrastar Zeneszerkesztés > A Zeneszerkesztéssel Kapcsolatos Kérdések

BPM

(1/3) > >>

ID4RKI:
Üdv :)
Belefogtam a szerkesztésbe, mivel sok zenénél észrevettem, hogy hiba van néhány hang magasságában illetve sok helyen énekelhetetlenül szerepel a szótag, vagy rosszul vált képet.
Kérdésem az lenne, hogy mi a  legmegfelelőbb BPM szám? Ti általában mekkorát használtok?
Azt tudom, hogy a duplázással pontosabban be lehet állítani, hogy ne legyen áthallás. Azt is tudom, hogy ettől nem fog csúszni a szöveg. De mégis van bármilyen hátránya a nagyobb BPM-nek??

warez:
Szia!
Nem nem nem, itt most hirtelen sok problémát soroltál fel, és egy megoldást (BPM), de egyikhez sincs köze.
A hang magasság a Tone, amit úgy küszöbölhetsz ki, hogy a szerkesztőben ráéneklsz ami megmutatja a helyes csíkot, és az egész dal-t kb oda húzod ha jól emlékszem numerikus plusz minuszzal. ilyenkor maga a dalt állítod. Ha többször énekelsz egymás után egy patternt, be fog állni.
A rosszul szerepel a szótag azt is a szerkesztőben tudod állítani, de azt a megfelelő hangnál.
A rossz képernyőváltás meg a txtben a -xxx (xxx=szám) okozza.
A BPM (Azaz Beat per Minute) azt mutatja hogy hány ütem van egy perc alatt.
Egy átlag disco szám 130-135 BPM-es, ha ez jólvan beállítva minden ütem elejére oda lehet állítani az éneket. Lassú szám vagy akusztikus szám esetén ahol mondhatni nem ütemre jön ki az ének, az alap BPM-et ferl szokták szorozni 2 vel, így még mindig ütemre, de pontosabban lehet állítani a hangokat.

Ha lesz egy kis időm, pár képernyőképpel megspékelve csinálok egy kis bemutatót erről!

ID4RKI:
Huh meglátszik, hogy már fáradt voltam xD Rosszul tettem fel a kérdést. Mivel zenésznek mondhatom magam, eléggé zavart, amikor én helyesen énekeltem, és a csík rossz helyen húzódott hehe. Nem a bpm-el akartam javítani a tone-t és az elcsúszást, csak megjegyeztem, hogy ezért kezdtem bele a szerkesztésbe :D
Már kész vagyok 4 duettel. Ezek mondhatni tökéletesek, mivel kb 2-3 órát szántam mindegyikre.
Egyiknél dupláztam, így lett 300 BPM  :-\ Az már lehet hogy sok? :D

ID4RKI:
Jah és a legfontosabb kérdés: CMD-ben van rá mód, hogy normálisan hallatsszon a tone, mikor Shift+Space-t nyomok? Mert Nálam nagyon nagyon naaaagyon halk.

warez:
az hogy 300BPM nem baj, ha a hangok hozzá vannak igazítva nem veszed észre játék közben, max még pontosabban tudod beállítani a szavak kezdetét az énekben. azt vedd figyelembe ha tökéletességre törekszel , a mikrofon késleltetését is állítsd be, mert hiába indítod az éneket időben ha késik a mikrofon. nekem olyan 130-on van, vocaluxeban (mint megtudtam más hangfelsmerést használ nem az ultrastar-ét) úgy 150-et találtam helyesnek. Sajnos a tone-t nem lehet hangosabbra venni, nemtudom a szerkesztőben működik-e a pageup pagedown funkció ahol a zenét lehalkíthatod. Zeneszerkesztésnél még olvasd el az írást, mert ezek még okoznak helytelen szerkesztést. http://ultrastar.virtualisan.net/forum/index.php?topic=11.0
gondolok itt esősorban a txt-ben lévő dolgok leírására.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése